قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
دسته‌بندی نشده » انتظارات بانکی‎ها از برجام برآورده شد؟

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت:بعد از برجام ۸۷ میلیارد دلار منابع مالی ایران مدیریت شده که دستاورد خوبی بوده هرچند توقع ما بیش از این است.
به گزارش درآمد علی دیواندری صبح امروز در ششمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا، اظهار امیدواری کرد که این همایش در حوزه توسعه همکاری‌ها بین ایران و اروپا با توجه به اینکه اروپا شریک بزرگ تجاری ایران است، منجر به یافتن راهکارهایی برای حل مشکلات و موانع پیش رو شود.
 دیواندری در ادامه سخنرانی خود در ششمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا، گفت: با وجود آنکه دو سال از برجام می گذرد وهمچنان مشکلاتی در اتصال بانک های ایران با نظام بانکی بین المللی وجود دارد، اما موفقیت های بزرگی نیز حاصل شده است.
رییس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه، شرایط امروز نظام بانکی ایران قابل مقایسه با قبل از برجام نیست، اظهار داشت: نظام بانکی ایران در دوره تحریم با محدودیت های جدی روبه رو بود؛ بعد از برجام گشایش های خوبی انجام شد گرچه توقع و انتظار مسئولین ایران برطرف نشده است.
وی اعلام کرد: بعد از برجام حدود ۸۳۵ رابطه کارگزاری با ۲۷۸ بانک خارجی برقرار شده در حالی که قبل از برجام تعداد روابط کارگزاری بسیار محدود بود و تنها ۵ تا ۶ بانک حاضر به همکاری با ایران بودند.
دیواندری اعلام کرد: در طول دو و نیم سال گذشته ۳۸ هزار و ۴۰۹ ال سی توسط نظام بانکی ایران باز شده و بیش از ۱۵۰ هزار تراکنش بانکی با ارقام قابل توجه انجام شده است.
دبیر ششمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا ادامه داد: بعد از برجام ۸۷ میلیارد دلار منابع مالی ایران مدیریت شده که دستاورد خوبی بوده هرچند توقع ما بیش از این بوده است.
وی سپس محورهای ششمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا را برشمرد و گفت: هدف ما این است که امروز بدانیم بعد از برجام در کجا قرار داریم؛ نقش ایران در جامعه جهانی و مدیریت تطبیق مدرن و بحث های تطابق که از مشکلات جدی بانک های ایرانی است نیز در این همایش مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
دیواندری خاطرنشان کرد: عوامل موثر در ریسک جامع بانک ها و همکاری های جامع اقتصادی ایران و اروپا و فرصت های سرمایه گذاری در ایران از دیگر موضوعات کلیدی این همایش است.
وی ابراز امیدواری کرد با بحث هایی که در این همایش مطرح شده و جلسات حاشیه ای آن به دستیابی به اهداف این همایش کمک کرده و در همایش هفتم که قرار است در فرانکفورت برگزار شود، همه بخش های اقتصادی ایران حضور داشته باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

درآمد | پایگاه تحلیلی درآمد